Yozgat Şirin Yeşilova Köyüne Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YEŞİLOVA'LI HAMİT UZUN'UN ANNESİNE YAZDIĞI MEKTUP (HAPİSHANE RANZALARI)

YEŞİLOVA'LI HAMİT UZUN'UN ANNESİNE YAZDIĞI MEKTUP (HAPİSHANE RANZALARI) Empty YEŞİLOVA'LI HAMİT UZUN'UN ANNESİNE YAZDIĞI MEKTUP (HAPİSHANE RANZALARI)

Mesaj  yazar hamit uzun C.tesi Nis. 05, 2008 8:07 am

Hapishane Ranzaları
Köyümün boz kırlarından Sevgili Anama.
Mektubuma başlamadan önce selam eder o kınalı ellerinden öperim.
Nasılsın iyimisin iyi olmanı Cenabi Allahtan dilerim. Bizleri hiç merak etme anacığım hamd olsun iyiyiz kardeşim Meliş de Şenelde iyiler ablam Eşe de iyi evi barkı temizliyor zamanı kalırsa sokağa çıkıp çocuklarla birazda oyun oynuyorlar Şenel biraz yaramazlık yapıyor ya olsun o daha küçük bilirsin ben hiç yalan söylermiyim?.
Ana biliyor musun? Bu mektubu bizim bağların yanında hani seninde çok sevdiğin Hüyük tepesi var ya işte orada yazıyorum;
“Ne işin var orada oğlum? deme.
Bizim mahallenin koyunlarını busene ben güdüyorum. Çok para lazım , ana çook hani babam ölmeden önce derdi ya;
“Benim oğlum okuyacak böyük adam olacak”
Onun için çok para lazım çok.
Anacığım büyük olan Allah tır onun için ben düşündüm de okuyup büyük adam değil de iyi insan ve başarılı bir Öğretmen olmak istiyorum. Dayım diyor ki;
“Yeğenim… sen okuyamazsın. Sen gidersen kardeşlerinin başında kim duracak? Bu okuma işini unut , sen unut” diyor.
Çabuk gel anam ne olur çabuk. Zamana söyle biraz hızlı geçsin o zaman kardeşlerime sen bakarsın bende okumaya vilayete yani uzaklara çook uzaklara giderim , hemi okumanın yaşı olmaz öğle değilmi?.
Ana geçenlerde ne oldu biliyormusun? Kardeşim Meliş ablam Eşeyle biraz hamur yuğur du tandırda bazlama yaparak Cuma namazından çıkan cömaata dağıtıp rahmetli babamın canı için yedirecektik hani sen sık sık yapardın ya , işte öyle herneyise hazırlanan sıcacık o bazlamaları tepsiye koydum Camiye gittim Namaz çıkışı teker teker dağıttım cömattan bazıları bana takılıyorlardı? Çünkü o gün Cuma değilmiş , olsun ana önemli olan iyi niyet değilmi? Allah kabul etsin.
Söyle güzel anam oralar nasıl? Hapishane geniş de olsa insana dar olurmuş doğrumu?... Sen , Sevgi dolu bir anasın bilirim , sen ırakları hep yakın , dar yerleri o engin Sevginle geniş eylersin başarırsın sabret anam , üzüntüye kapılıp ta bizleri de hiç merak etme olur mu?.
Sayılı günler değilmi? göreceksin bu günlerde geçecek. Gene bir araya gelerek. Yattığımız yer çadırda olsa , yiyecek ekmeğimizi kuru soğanla bal kaymak yaparak Allahın izniyle güzel günler yaşayacağız.
Mektubuma son verirken tekrar Selam eder o güzel kınalı ellerinden öperim. Ana!… ne olur hemen acelece mektup yaz her gün posta yolu beklemek çok zor oluyor , canım Anam.
Haa!… birde gönderdiğin mektupla birlikte o güzel hayallerini ve rüyalarını da gönder unutma olur mu.

Yaşadığınız günler. Hayırlar getirmesini Allahtan niyaz ederim.
Dutluk mahallesi.4.üncü.sokak.no.91.mamak / ANKARA
Yazar Hamit UZUN.
Web sitesi : www.saricigdem.com
e-mail: Hamit@saricigdem.com
e-mail: Hamit_uzun@mynet.com
e_mail: hamit_saricigdem@hotmail.com

yazar hamit uzun

http://www.saricigdem.com

- Similar topics